Sa oled siin

Tööinspektsiooni peadirektorina jätkab Maret Maripuu

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut nimetas Tööinspektsiooni peadirektoriks Maret Maripuu, kes jätkab uuest aastast Tööinspektsiooni juhina teisel ametiajal.

„Maret Maripuu on nelja aasta jooksul teinud ära suure töö töökeskkonna ja tööohutuse parandamiseks. Koostöös Tööinspektsiooniga on ministeerium välja töötanud uuest aastast kehtima hakkavad töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, seadus on olnud aastaid uuendamata,“ kommenteeris tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Usun, et senine hea koostöö ministeeriumi ja Tööinspektsiooni vahel jätkub ka edaspidi."

„Mul on väga hea meel, et saan jätkata uuel ametiajal Tööinspektsiooni peadirektorina. See on tunnustus kogu Tööinspektsiooni meeskonnale, et alustatut jätkata. Tööd on veel teha palju, et olla töösuhete osapooltele hea partner. Peame iga tegevusega aitama kaasa sellele, et tööohutuskultuur saaks meie töökohtadel oluliseks väärtuseks,“ ütles Maret Maripuu. „Vähendada tuleb ettevõtete halduskoormust, et tööandjad saaksid keskenduda oma ettevõtte arendamisele ning ohutu ja tervist säästva töökeskkonna loomisele. Suurendada tuleb inimeste arusaama, et oma tervise ja ohutuse hoidmine on ennekõike igaühe enda kätes. Hea töökeskkond on eeldus Eesti ettevõtete tulemuslikkusele, konkurentsivõimele ning majanduse kasvule.“

Maret Maripuu valis kandidaatide seast välja Riigikantselei kõrgemate riigiametnike valikukomisjon. Maret Maripuu avaliku teenistuse staaž seisuga 31.12.2018 on 24 aastat, 2 kuud ja 20 päeva. Maripuu teine ametiaeg kestab 31. detsembrini 2023.

14.05.2018

Veel uudiseid samal teemal

"Kuna naissoost internetikasutajad kogevad sagedamini vihakõnet ja ahistamist, hoiduvad naised sagedamini osalemast poliitilistes aruteludes ning avaldavad harvemini internetis oma seisukohti,“ ütles tervise- ja tööminister Riina Sikkut.
12.10.2018|Sotsiaalministeerium

Uuring: noored naised kogevad internetis rohkem ebavõrdset kohtlemist

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb täna ELi soolise võrdõiguslikkuse ministrite mitteametlikul kohtumisel Viinis, kus on läbiv teema sooline võrdõiguslikkus digimaailmas. Kohtumisel tuleb juttu Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituudi EIGE uuringust, kus vaadati digitaliseerimisega kaasnevaid võimalusi ja ohte noorte seas.

"Kogukonna tugi oma inimestele on hindamatu, sest tihti on abi juba vestluspartnerist, kes leevendab üksindust ja märkab, kui kujunemas on tõsisem mure," ütles minister Kaia Iva.
03.10.2018|Sotsiaalministeerium

Kuues maakonnas saab kandideerida erivajadustega inimesi abistavasse vabatahtlike projekti

Eesti Külaliikumine Kodukant alustas vabatahtlike kaasamist täisealistele erivajadustega inimestele ning eakatele tuge pakkuvasse pilootprojekti, milles kuue maakonna näitel testitakse hoolekandesse üle-eestilise vabatahtlike võrgustiku loomist. Kandideerimiseks tuleb täita avaldus Vabatahtlike Väravas.