Sa oled siin

Tööinspektsiooni peadirektorina jätkab Maret Maripuu

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut nimetas Tööinspektsiooni peadirektoriks Maret Maripuu, kes jätkab uuest aastast Tööinspektsiooni juhina teisel ametiajal.

„Maret Maripuu on nelja aasta jooksul teinud ära suure töö töökeskkonna ja tööohutuse parandamiseks. Koostöös Tööinspektsiooniga on ministeerium välja töötanud uuest aastast kehtima hakkavad töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatused, seadus on olnud aastaid uuendamata,“ kommenteeris tervise- ja tööminister Riina Sikkut. „Usun, et senine hea koostöö ministeeriumi ja Tööinspektsiooni vahel jätkub ka edaspidi."

„Mul on väga hea meel, et saan jätkata uuel ametiajal Tööinspektsiooni peadirektorina. See on tunnustus kogu Tööinspektsiooni meeskonnale, et alustatut jätkata. Tööd on veel teha palju, et olla töösuhete osapooltele hea partner. Peame iga tegevusega aitama kaasa sellele, et tööohutuskultuur saaks meie töökohtadel oluliseks väärtuseks,“ ütles Maret Maripuu. „Vähendada tuleb ettevõtete halduskoormust, et tööandjad saaksid keskenduda oma ettevõtte arendamisele ning ohutu ja tervist säästva töökeskkonna loomisele. Suurendada tuleb inimeste arusaama, et oma tervise ja ohutuse hoidmine on ennekõike igaühe enda kätes. Hea töökeskkond on eeldus Eesti ettevõtete tulemuslikkusele, konkurentsivõimele ning majanduse kasvule.“

Maret Maripuu valis kandidaatide seast välja Riigikantselei kõrgemate riigiametnike valikukomisjon. Maret Maripuu avaliku teenistuse staaž seisuga 31.12.2018 on 24 aastat, 2 kuud ja 20 päeva. Maripuu teine ametiaeg kestab 31. detsembrini 2023.

14.05.2018

Veel uudiseid samal teemal

minister Iva
17.05.2018|Sotsiaalministeerium

Minister Iva: ligipääsetavus peab olema ühiskonnas standard

Täna tähistatakse ülemaailmset ligipääsetavuse teadlikkuse päeva, mille eesmärk on suunata tähelepanu erivajadustega inimeste võimalustele kasutada erinevaid digitaalseid lahendusi.

16.05.2018|Sotsiaalministeerium

Riina Sikkut Stockholmis: soolisest võrdõiguslikkusest võidavad ka mehed

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut osaleb täna Stockholmis Põhja- ja Baltimaade ministrite kohtumisel ning esineb konverentsil „Mehed ja võrdsed võimalused“